Elektrinė, indukcinė ar dujinė kaitlentė?

administratorius/ September 1, 2014/ Buitinė technika/

Norite naujoviškai įsirengti virtuvę? Tokiu atveju Jums derėtų įsigyti kaitlentę. O ar žinote į kokių kaitlenčių galima rasti rinkoje ir į kokius faktorius, reikėtų atkreipti dėmesį ją perkant? Ne? Tokiu atveju mes Jums padėsime.

Šiais laikais galima rinktis ir nemažo kaitlenčių pasirinkimo. Pardavėjai Jums gali pasiūlyti elektrines stiklokeramines, indukcines stiklokeramines, dujines ir dujines stiklokeramines kaitlentes, kurios su kiekviena diena vis labiau ir labiau tobulėja. Visose yra įdiegta daug naujoviškų, modernių ir labai palengvinančių maisto ruošimą namuose funkcijų. Vienos populiariausių kaitlenčių – elektrinės stiklokeraminės. Ką vertėtų žinoti apie stiklokeramines kaitlentes? Pirmiausia, jos yra patogios naudoti, nes jų kraštai yra nulyginti arba pritaikytas nerūdijančio plieno apvadas, taip pat jos yra šiuolaikiškos ir Jūsų namams suteiks modernumo. Stiklokeraminėse kaitlentėse nėra jokių siaurų plyšių, į kuriuos galėtų patekti riebalų, purvų ar maisto likučių, užtenka vieno brukštelėjimo drėgna kempinėle ir kaitlentė vėl švari. Šis faktorius tikrai padeda stiklokeraminėms kaitlentėms laimėti prieš dujines, kurias kartais net labai sudėtinga išvalyti.

Ir vis tik dujinės kaitlentės kol kas yra populiariausias ir labiausiai tarp klientų paplitęs tipas, nes šis tipas yra pats seniausias. Tačiau moderniais laikais jos kaip ir stiklokeraminės kaitlentės gali atrodyti elegantiškai. Svarbu paminėti, kad šiais laikais brangsta dujos, tuo pačių ir dujinių kaitlenčių eksploatacija.
Visai neseniai atsirado ir dar vienas kaitlenčių tipas – indukcinės kaitlentės. Iš pažiūros stiklo keraminė ir indukcinė kaitlentė atrodo vienodai, nes ir vienos, ir kitos paviršius pagamintas iš stiklo keramikos. Tačiau abi šios kaitlentės veikia skirtingais principais. Pasirinkę indukcinę kaitlentę sutaupysite nemažai energijos, mat jų šildymo procesas pagrįstas magneto trauka, šilumos energija išgaunama metalo molekulių trinties būdu, todėl galima sakyti, jog puodas verda pats save. Kaip tai suprasti? Pasirodo po kaitlentės paviršiumi įtaisyta relė sukuria magnetinius impulsus, jie perduoda energiją tiesiai į puodą, ir tarpusavyje trinantis metalinio puodo molekulėms išgaunama šiluma. Be to, indukcinės kaitlentės kaitinimo elementas nuolat ventiliuojamas, todėl taip pat girdimi silpni pašaliniai garsai. Tačiau svarbu paminėti, kad įsigijus indukcinę kaitlentę, teks įsigyti ir naujus, specialiai tokioms kaitlentėms pritaikytus puodus.
Aptarėme, iš kokių kaitlenčių galite rinktis, o jau kokios Jums reikia, teks nuspręsti patiems. Ypač platų pasirinkimą rasite Vilniuje. Kaitlentės Vilniuje – geriausią variantą ras kiekvienas.