Drėgmės matavimo prietaisų įvairovė

administratorius/ January 14, 2015/ Buitinė technika, Žemės ūkio technika/

Drėgmė yra naudinga , tačiau tik iki tam tikro santykinio lygio. Patalpose palaikomas tinkamas oro drėgmės santykis apsaugo mus nuo kvėpavimo takų infekcijų, odos ir akių išsausėjimo, alerginių reakcijų bei bakterijų dauginimosi. Kai patalpose nepakanka drėgmės, per ilga laiką, turimi mediniai baldai pradeda skilinėti. Drėgmės santykis yra atidžiai stebimas spaustuvėse, nes esant jos pertekliui popierius deformuojasi. Gamyklose atidžiai stebima grūdų drėgmė, kad produktai nesupūtų, nesugestų. Vienose patalpose drėgmės lygis savaime būna per aukštas, o kitose per žemas. Vienas patalpas specialiais prietaisais reikia drėkinti, o iš kitų drėgmę reikia surinkti. Kartais drėgmės lygis būna ne optimalus, bet patenkinamas, nekeliantis diskomforto ar žalos. Tačiau kai kuriose pramonės srityse netinkamas drėgmės santykis gali sukelti nuostolius. Taip pat į netinkamą drėgmės santykį jautriau reaguoja astma sergantys žmonės. Tuomet mums pasitarnauja technikos išradimas – drėgmės matuoklis. O drėgmės matuokliai yra skirstomi pagal paskirtį.

Oro drėgmės matuokliai – matuoja oro drėgmės santykį. Naudojamas išmatuoti oro drėgmę patalpose arba lauke.

Grūdų drėgmės matuokliai – skirti grūdinių kultūrų pramonės prekių priežiūrai. Grūdų drėgmės matuokliai gali būti dviejų rūšių: malamų grūdų ir nesmulkintų grūdų. Malamų grūdų matuokliai drėgmės lygį išmatuoja itin tiksliai, jie taip pat naudojami ir matuojant drėgmę laukuose. Esant poreikiui drėgmę matuoti dažniau ir ne taip tiksliai, tarkim aruoduose ar elevatoriuose – naudojamas nesmulkintų grūdų drėgmės matuoklis.

Medienos drėgmės matuokliai – prietaisai nustatantys medienos ir jos gaminių drėgmę. Šie drėgmės matavimo prietaisai naudojami energetikoje (gaminant biokurą: pjuvenas, drožles, granules ar malkas), medienos gaminių (statybinių medžiagų, baldų, popieriaus) ar medienos apdirbimo pramonėje (lentpjūvėse, medienos, statybinių stalių dirbinių įmonėse). Atskirai gaminami specialūs drėgmės matuokliai popieriui ir biokurui. Biokuro drėgmės matuokliai matuoja medienos drožlių, granulių ir medžio dulkių drėgmę.

Statybinių medžiagų drėgmės matuoklis. Kai kurie iš jų turi parametrą leidžiantį pasirinkti matuojamos statybinės ar izoliuojančios medžiagos tipą.

Smeigiami grunto drėgmės matuokliai – naudojami kelių tiesinimo pramonėje, betono mazguose bei smėlio ir žvyro karjeruose. Šis prietaisas yra puiki, laiką taupanti mėginių paruošimo alternatyva.

Šieno, šiaudų ir siloso matuokliai – matuoja palaidą ir presuotą šieną, šiaudus ir silosą.

Vieni drėgmės matuokliai naudojami pramonės srityse, kiti – buityje ar įmonėse. Visi gali išsirinkti sau tinkamą.