Skalbimo mašinos raida

administratorius/ May 21, 2015/ Buitinė technika/

Kad ir kokie nesiprausę ir apsileidę pirmykščiai žmonės piešiami paveikslėliuose, vertėtų žinoti, kad jie savo švara taip pat rūpinosi. Pirmieji skalbimo procesai atrodė maždaug taip: upėse, žmonės daužydavo savo drabužius į uolas, vietoj muilo naudodami gyvūnų riebalų ir pelenų ar smėlio mišinį. Vėliau juos išskalaudavo srauniame vandenyje.

Plaukiojantys laivais jūrininkai, siaučiant audrai, už borto įleisdavo krepšį su nešvariais drabužiais. Audrai nurimus, skalbiniai, dėka sūraus jūros vandens ir nuolatinės bangų mūšos tapdavo švarūs.

Senovėje skalbinius trindavo į grublėtą lentą, bet toks plovimas rankomis buvo vienas iš sudėtingiausių ūkio darbų, mat aštrus šarmas nudegindavo rankas. Drabužių skalbimo darbai tekdavo tarnaitėms ir namų pagalbininkėms.

Įsisiautėjus pramonės revoliucijai, skalbimo mašinos sparčiai keitėsi ir tobulėjo. 1797 metais buvo išrasta pirmoji skalbimo mašina, o 1851 metais, dėka James King, skalbiniai jau sukosi būgne, tačiau pastarasis sukosi vis dar rankų pagalba.

Pirmoji rotacinė skalbimo mašina buvo užpatentuota 1858 metais.

Dvidešimto amžiaus pradžioje, amerikiečiai sukonstravo visiškai elektrinę, savarankišką skalbimo mašiną, o 1957 metais, vystantis pažangioms technologijoms atsirado kažkas panašaus į tai, ką naudojame ir šiandien. Buitinė technika plačiai išplito tuomet, kai kiekvieną būstą pasiekė elektros energija.

Reikia neužmiršti ir vertinti tai, ką turime šiandien, nes kelių mygtukų paspaudimu išsirenkame reikalingą programą, o visą kitą sunkų darbą padaro technika. Vieni daugiausiai purvinų darbų atliekantys buitiniai įrenginiai yra skalbimo mašinos.