Kavos aparato priežiūra

Lina/ April 29, 2016/ Kavos aparatai/

Pas kiekvieną kavos gurmaną turi būti specifiniai kavos gaminimo įrankiai (filtrai, chemex kavinukai), kurių dėka yra paruošiama nuostabaus skonio ypatinga filtruota kava. O pas paprastus kavos mėgėjus, dažniausiai namuose galima pamatyti automatinį kavos aparatą. Toks kavos aparatas gali taip pat greitai bei kokybiškai pagaminti puodelį aromatingos kavos.
Kavos gurmanams yra paprasčiau naudoti chemex kavinuką, nes jį labai lengva prižiūrėti, tereikia būti atsargiam ir jo nesudaužyti. O automatinio kavos aparato savininkai turi kruopščiai juo rūpintis, kad aparatas kuo ilgiau tarnautų.
Taigi, norint gerti kokybišką ir skanią kavą reikia pasirūpinti kavos aparato priežiūra. Ne tik reguliariai nukalkinti kavos aparatą, bet ir rūpintis jo išvaizda bei detalėmis. Todėl yra kelios taisyklės, kurių vertėtų laikytis, norint atlikti kokybišką kavos aparatų priežiūrą:
* Naudoti tik minkštą, šaltą arba distiliuotą vandenį, nes kietas vanduo labai kalkina kavos aparatus;
*Jeigu susiruošiate savarankiškai atlikti nukalkinimą, tai palaukite kol visos kavos aparato dalys bus vėsios;
* Norint pravalyti kavos pupelių talpą reikia tai daryti su šluoste. TIK NEPILKITE TEN VANDENS.
* Rekomenduojama periodiškai išvalyti tirščių talpą po kelių panaudojimų;
* Būtinai reguliariai išvalyti kavos aparato mechanizmą;
* Periodiškai prapūskite garų vamzdelį;
* Po pieno plakimo gerai nuvalykite garų vamzdelį ir dar kartą prapūskite. Karštas pienas yra linkęs pridžiūti ir užkimšti garų vamzdelį.
* Kruopščiai nuvalykite išoriškai kavos aparatą su šluoste. Prekybos centruose yra pirkti specialių šluosčių, kurios skirtos atlikti kavos aparato priežiūrą.
Visgi, jeigu nutiko taip, kad kavos aparatas sugedo arba viena iš detalių sulūžo, rekomenduoja savarankiškai netvarkyti kavos aparato, o geriau nuvežti pas kavos aparatus remontuojančius specialistus.
Taigi, kruopščiai prižiūrėtas kavos aparatas ne tik ilgai tarnaus, bet ir teiks kokybišką bei skanią kavą jums bei jūsų svečiams.