Vestuvių fotografas, foto technika ir fotosesijos atributai

administratorius/ February 27, 2015/ Foto technika/

Klientų atsiliepimai apie vestuvių fotografo paslaugas daro didelę įtaką užsakymų skaičiui. Savo brangiausias akimirkas jaunavedžiai nori patikėti tiems žmonėms, kurie išmano savo darbo niuansus, turi gerą foto techniką ir patirtį. Profesionalus vestuvių fotografas žino, kad jo paslaugų kokybė ir kliento atsiliepimai priklauso nuo kelių aspektų. Vieni iš jų tiesiogiai priklauso nuo pačio fotografo. Pavyzdžiui nuo žinių apie kompoziciją, nustatymus ir fotografavimo sąlygoms tinkamiausią foto techniką. Taip pat nuo fotografo didele dalimi priklauso, kokia nuotaika vyraus fotografijose: jei fotografas vestuvėms išmano psichologiją – jis žinos kaip fotografuojamiems žmonėms padėti atsipalaiduoti ir jaustis patogiai bei natūraliai, kaip pažadinti šypsenas ir kaip suvaldyti visą svitą. Kiti aspektai, tokie kaip fotosesijos atributai ir foto technika, nuo fotografo tiesiogiai nepriklauso, nes gali sugesti, išsikrauti, kvaila, tačiau gali ir pasimesti, o jei tai yra atributas – jis gali tiesiog nepatikti jaunavedžiams. Šie dalykai nėra tiesiogiai priklausomi nuo fotografo, tačiau būtent jis yra už juos atsakingas.

Vestuvių fotografas, foto technika ir fotosesijos atributai11

Nors ne maža dalis žmonių teigia, jog ne foto technika nulemia fotografijų kokybę, visgi, su jais būtų galima drąsiai pasiginčyti, nes vieną svarbiausių vaidmenų vestuvių fotosesijoje vis dėl to atlieka foto technika. Vestuvių fotografo foto technika susideda iš fotoaparato, objektyvo (ar net kelių), blykstės ir kartais stovo. Jei fotografuojama foto studijoje, foto technikos sąrašas gerokai prasiplečia. Tačiau šį kartą apsiribokime nešiojamuoju fotografo komplektu. Kai kalbame apie vestuvių fotografo foto techniką, nederėtų prisirišti prie gamintojų vardų, „brand’ų“ ar šalių. Kiekvienas foto menininkas ar amatininkas pasirenka jam optimaliausią variantą. Fotoaparato modelis taip pat neturi lemiamos įtakos fotografijų kokybei, kas iš tikrųjų yra labai svarbu, tai – objektyvai. Taip, objektyvai. Nėra vienos universalios rūšies, galima puikiai išnaudoti ir teleobjektyvus, ir trumpo židinio, ir „žuvies akimis“ vadinamus objektyvus, kurie vaizdą apima beveik 180 laipsnių kampu, o jų židinio nuotolis yra 6-18 mm. „Žuviaakiai“ objektyvai leidžia sukurti menines, išskirtines nuotraukas, o teleobjektyvai leidžia fiksuoti akimirkas iš toli, mažai arba visai nesikišant į vestuvinę šventę. Teleobjektyvas leidžia operatyviai fiksuoti akimirkas stambiu planu. Rekomenduojama turėti ir kelis „kūnelius“ (fotoaparatus), kad nereikėtų gaišti laiko objektyvų kaitaliojimui ir, kad apsaugotumėte optiką nuo užteršimų. Tačiau šis rekomendacija turi ir savu minusų – keli objektyvai apsunkina komplekto bendrą svorį, kuris dienos bėgyje tik sunkėja. Svarbu apsirūpinti ir kokybiška blykste. Vis dažniau jaunųjų vestuvių vakarus papuošia ugnies šou, ugnies žibintai, jaukios diskotekos prieblandoje. Visi šie džiaugsmai fotografams, kartais virsta košmaru, tačiau su tinkama blykste darbas atliekamas profesionaliai, o jaunieji gali džiaugtis, kad nebuvo praleistas nė vienas vestuvių dienos įvykis. Renkantis stovą, dėmesys – stabilumui. Ypač, jei fotografuojama vakarinė dalis, kur muzikos skleidžiama vibracija per kolonėles, gali pakenkti nuotraukų aštrumui.

Vestuvių fotografas, foto technika ir fotosesijos atributai1

Daug svarbių aspektų, daug nuomonių, kas lemia vestuvių fotografijų kokybę. Galima ginčytis, tačiau, matyt, tiesa ta, kad visi komponentai prisideda prie nuotraukų kokybės ir grožio. Svarbiausia – nenuvertinti foto technikos. Žmonės, kurie renkasi vestuvių fotografą, negali įvertinti technikos kokybės ir galimybių, tačiau gali įvertinti fotografo darbus, kurie patys kalba už save ir kuriuose atsispindi visas jo indėlis.