Ką reikia žinoti apie kompiuterio monitorius?

Lauryna/ April 23, 2016/ Kompiuterinė technika/

Į bet kokio kompiuterio komplektaciją įeina ir monitorius – tą galėtų patvirtinti kiekvienas, kuris net ir nėra gudresnis už penktoką. Vis dėl to, vien tik žinoti, kad monitorius egzistuoja, toli gražu neužtenka. Šis įrenginys turi įtakos ne tik atliekamam darbui, bet ir mūsų sveikatai, todėl prieš renkantis, būtina žinoti tam tikrus aspektus.

Pirmiausia, nagrinėjant monitoriaus parametrus, reikėtų atkreipti dėmesį į skiriamąją gebą – kuo ji didesnė, tuo daugiau turinio apskritai galima apimti. Kompiuterio monitoriai, turintys aukštus skaičius šioje vietoje, dažniausiai yra mėgstami tų, kurie dirba su nuotraukomis ar brėžiniais.

Dar vienas parametras, kuris padės nustatyti, kokios kokybės vaizdu galėsime džiaugtis, yra kontrastas, kuris dažniausiai yra išreiškiamas kaip santykis tarp baltų ir juodų tonų. Kuo jis didesnis, tuo gyvesnio vaizdo galime tikėtis. Vis dėl to, kompiuterio monitorių gamintojai kontrastą vertina skirtingai, todėl skelbiamais duomenis nereikėtų aklai pasitikėti – kai kyla klausimų, geriau atkreipti dėmesį ir į kitas charakteristikas, arba pasikliauti tuo, ką patys matote ekrane.

Pats svarbiausias elementas, kuris užtikrina kokybišką monitoriaus veikimą, yra vaizdo plokštė, kuri būna įmontuota pačiame kompiuteryje. Tais atvejais, kai atnaujinate tik monitorių, reikėtų atsižvelgti į vaizdo plokštės parametrus – jeigu nusipirksite monitorių su geresne rezoliucija, tačiau vaizdo plokštės rezoliucija bus mažesnė, vaizdo kokybė išliks tokia pati, kaip ir prieš tai. Jeigu monitorių norėjote atnaujinti būtent dėl geresnės rezoliucijos, kartu reikėtų atnaujinti ir vaizdo plokštę, kuri atitiktų tuos pačius parametrus, kaip ir monitorius – tuomet jau galima tikėtis pastebimų rezultatų.

Kai iš esminis klausimas jau išspręstas, belieka pasirūpinti smulkesniais akcentais – patikrinti monitoriaus jungtis, apžiūrėti papildomus priedus, pasirūpinti seno įrenginio išmetimu ir garsiai pasidžiaugti, jog nuo šiol monitoriuje matysite dar kokybiškesnį vaizdą.