Statybinė technika: pirkti ar nuomotis?

Lauryna/ May 4, 2016/ Statybų technika/

Atliekant įvairius statybos ar remonto darbus, dažniausiai prireikia ne vieno skirtingo įrenginio. Užsiimant tuo mėgėjiškai, užtenka išnuomotų įrenginių, tačiau sukūrus įmonę, svarstomas ir įrangos įsigijimo klausimas. Ar labiau verta techniką pirkti, ar užtenka ją išsinuomoti, priklauso nuo tam tikrų aspektų.
Pirmiausia reikėtų pagalvoti, kiek dažnai bus naudojamas vienas ar kitas įrenginys – jeigu atliekami tik vienos paskirties darbai, kur kas labiau apsimoka techniką nusipirkti ir naudotis ja kiekvieną dieną be jokių apribojimų. Tokiu atveju reikia pagalvoti ir statybinių įrenginių eksploatavimą ir sandėliavimą – įsigijus didesnę priemonę, reikės surasti ir vietą, kurioje įrangą bus galima patogiai laikyti.
Vis dėl to, net ir didžiausios statybos bendrovės renkasi įrangos nuomą, kuri turi savo pranašumų – mažesnės išlaidos tampa vienu pagrindinių argumentų, kai svarstoma, ar vertėtų įranga pirkti, ar išsinuomoti. Nereikia rūpintis technikos eksploatavimu po darbų, nereikia jos taisyti sugedus – visa tai ne tik kainuoja, bet ir užima papildomo laiko, todėl norint dirbti produktyviai, šiuos darbus geriausia patikėti statybinės technikos nuomotojams.
Įrangos nuoma suteikia galimybę visuomet naudotis naujausia technika ir kaskart, priklausomai nuo poreikių, įsigyti įrenginius su skirtingais techniniais parametrais. Tokiam įrenginiui sugedus, jis iš karto bus pakeistas nauju, todėl nereikės rūpintis jo priežiūra ir remonto darbais. Suradus patikimą nuomotojų firmą, galima gerokai palengvinti savo darbus naudojantis kokybiška nuomota statybine technika.
Vis dėl to, jeigu kai kuria įranga naudojatės itin dažnai, vertėtų pagalvoti ir apie jos įsigijimą – dėvėta statybinė technika būna kur kas mažesne kaina, tačiau gali pasiūlyti tuos pačius techninius parametrus kaip visiškai nauji įrenginiai. Visų įrenginių įsigyti tikriausiai nepavyks, todėl tais atvejais pravers ir statybinės įrangos nuomos paslauga – ją teikia daugelis bendrovių, todėl tikrai turėsite platų pasirinkimą.