Šilumos siurblio integravimas senoje sistemoje

administratorius/ March 25, 2020/ Statybų technika/

Jei norite optimalios oro  temperatūros namuose už mažiausias išlaidas šildymui, tikriausiai vis dažniau pagalvojate apie šildymo sistemos atnaujinimą.  Tokiu atveju geriausia išeitis – šilumos siurblio integravimas. Jums nereikės atnaujinti viso namo šildymo sistemos. Šilumos siurblys kainuos daug mažiau nei viso namo šildymo sistemos atnaujinimas ar keitimas, o ir rezultatas naudojant šilumos siurblius dažnai būna daug efektyvesnis negu su įprastomis šildymo sistemomis. Kaip pasirinkti tinkamą šilumos siurblį senai sistemai? Patarimai, kurie padės tai padaryti!

  • Šilumos siurbliai oras – vanduo

Šilumos siurbliai oras–vanduo dažniausiai naudojami kaip efektyvesnis ir ekonomiškesnis pakaitalas kieto kuro katilinėms. Šio tipo šilumos siurbliai  pajungiami  prie grindinės arba radiatorinės namo šildymo sistemos. Jų montavimui nereikia jokių kasimo darbų, o nedidelis siurblio kondicionierius, montuojamas pastato išorėje, atrodo estetiškai ir tvarkingai. Šilumos siurblių oras – vanduo valdymas nereikalauja jokios priežiūros, o nuotoliniu būdu galima reguliuoti šilumos siurblius, turinčius Wi – Fi funkciją.

  • Šilumos siurbliai oras – oras

Šie siurbliai labiausiai tinka nedidelėms patalpoms šildyti. Norint šio tipo siurblius naudoti kelių kambarių name, rekomenduojama kiekvienoje patalpoje montuoti atskirą šilumos siurblį. Oras – oras siurblius galima vadinti universaliais, nes šaltuoju metų laiku jie patalpas šildo, o vasaros sezono metu karštą patalpų orą vėsina bei drėkina. Taip pat rinkoje galite rasti oras – oras šilumos siurblių, kurie valo bei apsaugo orą nuo erkučių ar pelėsio atsiradimo.

  • Geoterminiai šilumos siurbliai

Nors šio tipo šildymo sistemos šiek tiek brangesnės bei sudėtingiau įrengiamos (reikalingi kasimo ir gręžimo darbai), tačiau vis dažniau jos pasirenkamos dėl savo ekologiškumo ir nesukeliamo žalingo poveikio aplinkai ir sveikatai.