Kaip išsirinkti tinkamus įrenginius?

Lauryna/ January 3, 2019/ Kondicionavimas/

Kiekvienas žmogus, investuodamas į statybas, rinkdamasis tinkamus šildymo, aušinimo, ventiliavimo ar net apsaugos įrenginius nori džiaugtis ilgaamžiu ir lūkesčius pildančiu rezultatu.  Esant dideliai įvairovei prietaisų ir sistemų, darosi vis sunkiau apsispręsti ir išsirinkti ko reikia individualiam atvejui. Tam, kad įrenginys veiktų efektyviai, nekeltų nereikalingų išlaidų, netrukdytų gyvenimo komfortui, privaloma apžvelgti prietaisų veikimo funkcijas ir principus.

Įvairios šildymo, vėdinimo ar vėsinimo sistemos yra pritaikomos bet kokioms sąlygoms
Pavyzdžiui, renkantis vėsinimo sistemas svarbu apgalvoti kokiomis sąlygomis jos turėtų dirbti, kad taupytų kuo daugiau lėšų, nekeltų triukšmo ir netrukdytų dirbti kitoms sistemoms. Dažnai verta rinktis įrenginius, kurie gali būti suderinami su kitomis sistemomis arba vykdytų kelias funkcijas. Taip pat, svarbu atsižvelgti kokia aplinka ir sąlygos bus skirtos įrenginių darbui. Pavyzdžiui, patalpoms esančioms netoli vandens telkinių rekomenduojamos yra vandeniu varomos sistemos. Vandeninės sistemos sunaudoja mažai paskirstomos energijos, jas lengva integruoti į šilumos sistemas, eksploatavimo trukmė yra ilgesnė, o šalutinis efektas ir žala žmogui yra minimali.
Egzistuojant dideliai įvairovei įrenginių svarbu atsižvelgti taip pat į galios poreikius. Dažnai parduotuvėse, butuose yra montuojami oro kondicionieriai, mažesnėse patalpose – fankoilai arba šaldymo lubos, o didelėse gamyklose ar sandėliuose didelią galią turintys kondensatoriai. Egzistuoja ir tokių patalpų, kurios reikalauja visiškos izoliacijos nuo aplinkos ir konkrečios temperatūros. Ypatingieji, preciziniai oro kondicionieriai leidžia vėsinti ir kontroliuoti drėgmės kiekį technologinėse srityse, duomenų bazėse, telekomunikacijos aparatų ir servisų būstinėse. Specializuotieji kondicionieriai yra spintos tipo įrenginiai, kurie izoliuoja brangias ir temperatūros ar drėgmės pokyčiams jautrias įrangas.
Dažnai vartotojai renkasi populiarias ir daugelio patikrintas šildymo, vėdinimo ar vėsinimo sistemas. Tačiau egzistuoja ir begalė kitų, nors ir mažiau populiarių, tačiau geriau atitinkančių skirtingus reikalavimus sistemų. O norint išsirinkti tinkamą padeda tiesiog racionalus situacijos įvertinimas.