Kaip veikia oro kondicionieriai

administratorius/ December 17, 2013/ Oro kondicionieriai/

Oro kondicionieriai – reti prietaisai lietuvių namuose. Tiesa, visuose automobiliuose jie yra, tačiau namuose orą vėdinti stengiamės natūraliai sudarydami skersvėjį arba pasistatydami elektra sukamą „vėjelį“. Pamažu kondicionierius ateina į mūsų buitį, todėl reiktų paaiškinti paprastai ir suprantamai, kaip oro kondicionieriai veikia.

Visų pirma, kondicionierius yra vėdinimo sistemos dalis. Jis prijungiamas prie vėdinimo sistemos, kuri yra visuose namuose. Oro kondicionierius paima orą iš aplinkos, jį atšaldo ir išpučia į patalpą. Galimas ir atvirkštinis variantas – oras yra sušildomas iki tam tikros temperatūros ir išpučiamas.

Kondicionierius veikia panašiai kaip šaldytuvas – šiltas oras šildo specialiuose vamzdeliuose esantį freoną, kuris šąla ir vėdina orą jau kitoje kapsulėje. Tada atšaldytas oras specialiu ventiliatoriumi išstumiamas lauk. Šildymas veikia analogiškai, tik oras praeina pro šildytuvą, o ne kompresorių. Bet kuriuo atveju reikalingi nemaži kiekiai elektros energijos, nes vienu metu vykdoma daug procesų. Kuo oro kondicionieriai didesni ir galingesni, tuo daugiau elektros energijos suvartojama.

Šiuolaikiniai oro kondicionieriai atlieka ne vien tik pašildymo ar atvėsinimo funkcijas. Juose taip pat įmontuoti dar ir specialūs oro filtrai, kurie išvalo orą nuo dulkių ir net kai kurių bakterijų. Priklausomai nuo konstrukcijos, oro kondicionierius gali veikti ir kaip oro gaiviklis, nes išvalomas oras dar yra ir aromatizuojamas.

Ir dar viena labai svarbi oro kondicionieriaus savybė ir funkcija – drėgmės mažinimas. Lietuvos klimatas yra drėgnas, dėl to po lietaus atidarius langus namus užplūsta drėgmė. Norint jos atsikratyti užtenka paprasto kondicionieriaus su drėgmės mažinimo funkcija. Drėgmės reguliavimas turėtų būti daromas itin atsargiai, nes persistengus gali kilti kita problema – patalpoje oras gali tapti per sausas. Yra nes specialūs prietaisai – drėkintuvai, kurie atlieka tik šią vieną funkciją. Jei sumanėte tokį įsigyti, gerai pasvarstykite, ar drėkintuvas reikalingas jūsų būstui, ar vis dėlto oro kondicionierius.

Oro kondicionieriai yra ilgaamžiai. Nusipirkus ir įsirengus kokybišką kondicionierių gaiviu oru namuose džiaugsitės keletą metų, tad tai ilgalaikė investicija. O visos ilgalaikės investicijos turi būti pamatuojamos, apskaičiuojamos. Geriausiai tai gali padėti padaryti kondicionierių pardavėjai.