Elektros generatoriai: pagalbininkai buityje ir pramonėje

Lauryna/ October 30, 2018/ Buitinė technika/

Elektros generatoriai yra gana svarbi dalis tiek gyvenimui buityje, tiek pramoniniai industrijai. Paprastai generatorius galima atrasti kariuomenėje, statybose, medicinos įstaigose, net ir mokyklose, kad dingus elektrai, nesustotu darbo ir lavinimosi procesai. Žinoma, be išvardintų įstaigų yra daugiau, kur pritaikomi generatoriai, apsisaugant elektros dingimui, arba gaminant produkciją. Labai aktualus generatorių įsigijimas yra atokesnėse nuo miesto vietovėse.

Renkantis tinkamą generatorių namams, reikia atsižvelgti į paskirtį ir ar bus lengvai pasiekiamas elektros lizdas, nes generatoriai gali būti savaeigiai, varomi vidaus degimo varikliu, turbogeneratoriai bei hidrogeneratoriai. Kiekvienas iš jų turi savo atitinkamą paskirtį. Siekiant apsisaugoti nuo elektros dingimo, o gal norint panaudoti elektros energiją sunkiai pasiekiamose elektros šaltinių vietose, tenka pripažinti, kad kuru varomi generatoriai yra tikras išsigelbėjimas.

Elektros generatoriai gali būti mobilūs, lengvai transportuojami, turintys vieną ar trys fazes, priklausomai nuo poreikių ir naudojimo paskirties. Dažnu atveju pasitarnauja buityje ir kiemo darbams benzininiu arba dyzelinu varomas elektros generatorius. Moris.lt turi vieną plačiausių benzininių generatorių pasirinkimą, dirba su geriausiais pasaulyje gamintojais, todėl tiek kainos, patogumo ir kokybės atžvilgiu galima išsirinkti labiausiai tinkamą variantą sau.

Benzininis generatorius kaip pagalbininkas namams ir buityje yra dažniausiai mažesnio galingumo, pradedant nuo 2 kW iki 6kW. Priklausomai nuo galingumo, mobilumo ir priedų talpina skirtingą kiekį kuro. Vienuose paprastesniuose generatoriuose nominali galia siekia 2,2 kW, maksimali galia siekia apie 2,6 kW, gali talpinti apie 3 litrus benzino kuro, tačiau esant kokybiškam varikliui, tai nėra minusas, nes galima daug ką nuveikti. Tiesa, yra ir tokių generatorių, kurių nominali galia siekia 5,5 kW, o maksimalus galingumas 6 kW, tokie generatoriai niekada neapvils ir leis kiemo darbų ar statybų mėgėjams džiaugtis produktyviu ir sklandžiu darbu turint elektros energijos užtektinai.

Kuru varomi generatoriai gali būti dar invertiniai arba su ARĮ skydeliu, kuris atsakingas už automatinio paleidimo ir stabdymo funkcijas. Invertinio elektros generatoriaus veikimas užtikrina švarią ir kokybiškai teikiama elektros energiją, kurios veikimas pagrįstas kintamos srovės stabilizavimu ir po to atvirkščiai, todėl suteikiama galimybė įvairaus pobūdžio darbams. Dyzeliu varomi generatoriai pasižymi taupumu, užtikrina kokybiškai panaudojamas elektros sroves. Dyzelinių elektros generatorių gamintojai yra laiko patikrinti savo srities ekspertai, žinomi visame pasaulyje, kuria tik kokybišką įrangą. Daugiau informacijos apie dyzelinius generatorius: http://www.moris.lt/lt/pramones-iranga/generatoriai/dyzeliniai-generatoriai.