Virtuvės baldų komplektas – kas svarbiausia renkantis?

administratorius/ November 12, 2014/ Virtuvė/

Išsirinkti virtuvės baldų komplektą – nelengva užduotis, sprendimą priimti gali padėti įvairūs dizaineriai, virtuvės baldų projektuotojai, tačiau, kuo daugiau skirtingų specialistų bus pasitelkta šiam darbui, tuo brangiau atsieis virtuvė. Be to, kas gali geriau žinoti jūsų norus, nei jūs pats? Žinoma, kad būtų priimtas racionalus sprendimas, reikia žinoti tiek savo norus, tiek poreikius, tiek virtuvės baldų komplekto pritaikymo galimybes. Taigi, pasidomėjus svarbiausiais virtuvės baldams keliamais kriterijais, galima savarankiškai nutarti, kokio tipo baldų komplekto reikia.

Visų pirma, patariama atkreipti dėmesį į virtuvės patogumą, mat funkcionalus virtuvės baldų komplektas leis laiką, leidžiamą šioje patalpoje, panaudoti daug naudingiau, be to, maisto gaminimo procesas taps malonesnis. Šiuolaikinės technologijos puikiai suderinamos su dizainu ir inovatyvumu, todėl erdvūs stalčiai, įmontuojamos dėžutės prieskoniams, duonai, aliejui ir kitoms reikmėms gali būti suplanuoti ir įrengti virtuvės baldų komplekte praktiškiausiose vietose. Ir visai nebūtina apkrauti stalo ir kitų paviršių – viskas, ką norima paslėpti, gali atrasti nematomą vietą spintelėse.

Jei itin vertinama elegancija ir vientisas stilius virtuvėje, rekomenduojama rinktis įmontuojamus virtuvės prietaisus. Juk virtuvėje reikalinga viskas: ir šaldytuvas, ir gartraukis, ir orkaitė bei kita. Nors kuriama įmantraus dizaino virtuvės technika, ji gali kiek darkyti bendrą interjerą, ypač jei renkamasis praėjusių laikotarpių stilius. Šiuo atveju puikus sprendimas – įvairių prietaisų užmaskavimas. Šaldytuvas ar kiti įrenginiai gali būti „užslaptinami“ po pasirinkto virtuvės baldų komplekto paviršiais ir atrodyti kaip spinta ar spintelė. Tokia virtuvė atrodys jaukiau ir stilingiau bei derės prie visų namų erdvės, o nebus atskira aplinka.

Renkantis virtuvinį komplektą, vertėtų pasidomėti įvairiais stiliais, tačiau nepasikliauti siūlomais variantais aklai. Virtuvės baldai turi išlaikyti individualumą ir atitikti konkretaus žmogaus poreikius. Patartina „ištirti“ turimą virtuvės baldų komplektą ir nutarti, kas jame tenkina ir kas ne, kokios spalvos ir formos nuteikia gerai, o kokios tik blaško ir erzina. Nereikėtų atsisakyti ir netikėtų sprendimų, kaip skirtingų spalvų baldai – juodos bei baltos spalvų kontrastas gali puikiai derėti tarpusavyje ir nebūtinai sietis tik su itin ekstravagantišku stiliumi. Virtuvės baldų komplektas – funkcionalumo, patinkančio ir prie erdvės tinkančio dizaino junginys.