Aukštųjų technologijų pasiekimai Lietuvoje

Administratorius/ March 12, 2017/ Aukštosios technologijos

Lietuviai garsėja ne tik IT srityje. Apskritai lietuviai puikiai nusimano įvairiose technologijose, įskaitant ir aukštąsias. Jau nuo 2009 metų Lietuvai kylant iš finansinės krizės šalies specialistai pradėjo tobulinti ir investuoti į biotechnologijas, energijos sistemas, vandenilio panaudojimo būdus, aukštąją maisto pramonę.

Su kiekvienais metais siekiant kelti gyventojų sveikatos rodiklius, taip pat daug investuojama ir į maisto technologijas. Naujausios įrangos dėka imituojami maisto pramonės veiksmai, ir taip mažina sąnaudas maisto gamyboje, leidžia gaminti maistą greičiau, taupiau ir su kuo mažiau kenksmingų priedų. Daugiau dirbtinių priedų yra pakeičiama uogų ir daržovių deriniais ar elementais. Vietoj dirbtinių dažiklių naudojami gamtoje randamų (burokėlių ir kt.) augalų dažai. Tad tobulėja ne tik ekologija, bet ir tai, kaip greitai ir taupiai gaminame ekologišką maistą.

Lietuvoje jau seniai vyksta ir tokie išradimai kaip genetinis medžių klonavimas. Geriausias medžių rūšis genetinių-molekulinių tyrimų mokslininkai gali klonuoti ir platinti šalies miškuose.

Taip pat į priekį juda ir naujų biokuro  bei kitų energijos šaltinių paieškos ir pritaikymas. Nors dar toli svajoti apie vandeniliu varomas transporto priemones ir kitus mechanizmus, stengiamasi, kad šių sričių tyrimai judėtų kuo greičiau ir lietuviai prisideda prie šio svarbaus proceso.

Tačiau vertingiausiais laikomi atradimai lazerių ir biotechnologijų srityse. Lietuvių gaminami lazeriai yra sėkmingai naudojami LCD televizorių gamyboje, taip pat gaminant saulės elementus. Taip pat lietuviai smarkiai prisideda prie pasaulinių vėžio tyrimų ir vaistų nuo onkologinių ligų paieškų procese.

Tad lietuviai pamažu, tačiau užtikrintai skinasi kelią aukštųjų technologijų srityse. Ne vienas lietuvių specialistas dirba prestižinėse užsienio laboratorijose ir prideda kuriant pačias pažangiausias technologijas ir metodikas įvairiose ūkio, medicinos, maisto technologijų, genetikos ir kitose srityse.

Share this Post