Kaip užkirsti kelią ekranų pažeidimams ir užtikrinti ilgesnį telefono naudojimo laiką?

Administratorius/ April 28, 2025/ Kompiuterinė technika

Išmanieji telefonai tampa vis galingesni, plonesni ir vizualiai patrauklesni, tačiau tuo pačiu – ir pažeidžiamesni. Viena dažniausių ir brangiausių problemų, su kuria susiduria naudotojai – tai ekrano pažeidimai. Nesvarbu, ar tai būtų subtilus įtrūkimas, ar visiškai sudužęs ekranas, tokios problemos ne tik trikdo kasdienį naudojimą, bet ir reikalauja didelių investicijų remontui. Todėl prevencija yra kur kas geresnis sprendimas nei pasekmių šalinimas. Kaip užkirsti kelią ekranų pažeidimams ir kokiais įpročiais galima užtikrinti ilgesnį telefono tarnavimo laiką?

Kodėl ekranai tokie jautrūs?

Telefonų ekranai šiandien gaminami naudojant pažangias technologijas, tokias kaip AMOLED, OLED ar Dynamic AMOLED 2X. Jie pasižymi ryškiomis spalvomis, aukšta raiška, jautrumu prisilietimui bei plonumu. Deja, šios savybės daro juos itin jautriais net ir nedideliems smūgiams. Be to, norint išlaikyti estetiką, gamintojai vis dažniau atsisako storų rėmelių ar apsauginių sluoksnių, taip padidindami ekrano ekspoziciją aplinkos veiksniams.

Kritimas iš mažo aukščio ant kampo ar kietas daiktas kišenėje – viskas gali tapti lemtinga. Dėl šios priežasties vartotojai turėtų ne tik būti atsargesni, bet ir imtis išankstinių apsaugos priemonių.

Investicija į tinkamą dėklą – pirmas žingsnis

Daugelis renkasi telefono dėklus pagal išvaizdą, tačiau svarbiausia jų funkcija – apsauga. Geras dėklas turėtų turėti sustiprintus kampus ir būti pakankamai storas, kad sugertų smūgį kritimo metu. Itin naudingi yra dėklai su iškylančiais krašteliais aplink ekraną – jie apsaugo nuo tiesioginio kontakto su žeme, kai telefonas nukrenta ekranu žemyn.

Be to, reikėtų vengti labai pigių, plonų silikoninių dėklų, kurie gali paslankėti ar neapsaugoti telefono kritimo metu. Patikimi gamintojai siūlo dėklus, kurie išlaikė smūgio testus ir turi atsparumo sertifikatus – tai ženklas, kad jie veikia ne tik kaip stiliaus detalė, bet ir kaip apsaugos priemonė.

Apsauginiai stiklai – maža kaina už didelę naudą

Grūdintas apsauginis stiklas yra viena paprasčiausių ir efektyviausių priemonių ekrano apsaugai. Jis sugeria smūgį ir dažnai suskyla pats, bet apsaugo po juo esantį ekraną. Toks stiklas kainuoja nedaug, jį lengva pakeisti, o nauda – milžiniška. Ypač naudinga naudoti stiklą, kuris dengia visą ekraną nuo krašto iki krašto ir turi oleofobinį sluoksnį – tai apsaugo nuo pirštų atspaudų ir riebalų.

Svarbu nepamiršti, kad net ir naudojant apsauginį stiklą, ekranas nėra 100 % saugus – tačiau žala po kritimo dažniausiai bus ženkliai mažesnė arba visai išvengta.

Įpročiai, kurie gelbsti nuo nelaimių

Kasdieniai įpročiai dažnai lemia, kiek ilgai mūsų telefonai išlieka tvarkingi. Venk nešiotis telefoną kišenėje su aštriais daiktais, tokiais kaip raktai ar monetos. Taip pat nelaikyk telefono kraštinėse vietose – ant vonios kriauklės krašto, palangės ar automobilio prietaisų skydelio be laikiklio. Visi šie atvejai – tai „nelaimės laukiančios įvykti“.

Jei telefonas naudojamas sportuojant, keliaujant ar dirbant aktyvius darbus – verta apsvarstyti papildomas apsaugas, tokias kaip sportiniai dėklai ar atsparūs „rugged“ tipo įrenginiai. Tokios priemonės dažnai padeda išvengti brangaus remonto net ir kritinėse situacijose.

Kada ekraną tikrai reikia keisti?

Jei ekranas jau įskilęs, nereaguoja į prisilietimus, mirga, atsiranda „juodos dėmės“ ar vaizdas tampa iškraipytas – tai aiškūs ženklai, kad reikalingas remontas. Tokių gedimų ignoravimas gali sukelti dar daugiau problemų – nuo duomenų praradimo iki viso telefono neveikimo.Pavyzdžiui, jei naudojiesi aukščiausios klasės „Samsung“ įrenginiu, toks kaip „Galaxy S22 Ultra“, labai tikėtina, kad susidūrus su stiklo pažeidimu neišvengsi išlaidų – samsung s22 ultra ekrano keitimas gali kainuoti nemažai, bet tai būtina investicija siekiant išsaugoti įrenginio funkcionalumą ir vertę.

Share this Post