Ar reikia leidimo oro kondicionieriui?

Administratorius/ December 2, 2021/ Oro kondicionieriai, Sieniniai oro kondicionieriai, Vėdinimo sistemos

Skaičiuojama, kad karštą metų vasarą ne vienas gyventojas nesvarstė savo namuose įrengti kondicionierių. Žinoma, kai atrodo, kad neįmanoma pasislėpti ir pabėgti nuo visur esančio karščio, tai yra geras sprendimas. Naudojant šiuos prietaisus galima greitai ir efektyviai palaikyti geriausią patalpų temperatūrą, leidžiančią mėgautis komfortišku jausmu ir galimybe kvėpuoti grįžus namo. Tiesa, kadangi kondicionierių įrengimas yra paprastos pastato priežiūros dalis, reikia patiems nuspręsti, kada reikia gauti leidimą įrengti kondicionierius ir kada tam tikrus dalykus galima įrengti neprašant.

Reikalingas daugiau nei pusės namo gyventojų sutikimas

Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į tai, kad norint įrengti išorinius kondicionavimo įrenginius ant daugiabučių namų ar visuomeninės paskirties pastatų išorinių sienų (fasadų), reikalingas daugiau nei pusės namo gyventojų sutikimas. Taip yra todėl, kad namo išorinės sienos ir stogas yra bendra visų butų savininkų nuosavybė. Montuojant naują kondicionierių ant daugiabučio namo išorinės sienos arba keičiant esamo kondicionieriaus vietą, turi būti gautas daugumos buto ar namo savininkų sutikimas, įformintas sutarties forma. Jeigu daugiabučiame name yra bendrija, gali būti rengiamas bendrijos susirinkimas, kuriame dalyvauja daugiau nei pusė viso buto ar daugiabučio namo namų savininkų. Gavus daugiau nei pusės gyventojų sutikimą, sekantis žingsnis – gauti statybos leidimą iš Marijampolės savivaldybės Statybos ir teritorijų planavimo ministerijos. Tam reikalingas supaprastintas juodraštis.

Ant pastato fasado, šlaitinio stogo ar plokščio stogo galite pritvirtinti įvairią įrangą, inžinerines sistemas ar konstrukcijas. Joms išsikišus daugiau nei 1 m iš plokščio stogo apsauginio turėklo, apsvarstykite galimybę pakeisti išorinę sieną. Montuojant naują kondicionierių ant daugiabučio namo išorinės sienos (fasado) arba keičiant esamo oro kondicionieriaus vietą mieste, reikia gauti daugumos butų ir kitų namų savininkų sutikimą (ty 50% + 1 balsas) , ir turi būti gautas statybos leidimas (SLD). Išduoda teritorijos, kurioje yra pastatas, savivaldybė.

Kada reikalingas SLD?

Keičiant pastato išvaizdą, įranga, įvairūs pastatai, inžinerinės sistemos mieste tvirtinamos prie daugiabučių ar visuomeninės paskirties pastatų išorinių sienų arba pastato stogo, įskaitant ir atliekant paprastą pastato priežiūrą. Tokiam darbui taip pat reikia įsigyti SLD.

Statybos inspektorius priminė, kad SLD (angl. Simple Building Maintenance Permit) yra privalomas ir kitais atvejais: atliekant ypatingų ir neypatingų daugiabučių namų paprastąją priežiūrą, kai keičiasi pastato išvaizda ir daugiabutis yra kultūros paveldo teritorijoje, o ne ypatingų, o ne ypatingų daugiabučių namų ūkyje. apsaugos prioritetus arba sudėtingas teritorijas. Statinio ar jo dalies statyba be galiojančio SLD, jeigu ji yra privaloma, arba jeigu ji yra, bet pažeidžia pagrindinį statinio projekto sprendimą, tai laikoma savavališka statyba. Svarbu žinoti – jeigu kondicionieriaus pastatymas teisėtai įstiklintame balkone nekeičia statinio (daugiabučio namo) išvaizdos, tai pagal statybos techninio reglamento STR 1.05.01:2017 „Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas. Statybos sustabdymas. Savavališkos statybos padarinių šalinimas. Statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas“ 3 priedo nuostatas statybą leidžiančio dokumento daugiabučio namo paprastajam remontui nereikia.

Kondicionieriaus lauko bloko įrengimas daugiabučio namo balkono grindyse, neįrengiant jo ant balkono plokštės, nelaikomas daugiabučio išvaizdos pakeitimu

Tokia paprasta priežiūra nereikalauja SLD, o kitų oro- kondicionavimo elementai nepakeis pastato išvaizdos. 5 taškai. Tam tikromis aplinkybėmis, norint gauti statybos leidimą (SLD) įrengti oro kondicionierių ne daugiabučiame name, reikia kreiptis į savo savivaldybę. Straipsnyje pateikta informacija yra rekomendacinio pobūdžio (parengta tinklaraštininkų), kiekvienu individualiu atveju būtina kreiptis į specialistus.

Share this Post