Stebinanti inovacijų sparta žemės ūkio sektoriuje

Administratorius/ May 26, 2022/ Žemės ūkio technika

Technologijų pažanga žemės ūkio sektoriuje patenkina augantį ūkių automatizavimo, skaitmeninimo ir tvarumo poreikį visuomenėje. Kylančios žemės ūkio tendencijos rodo perėjimą prie pažangaus ūkininkavimo ir veiksmingo laiko bei išteklių panaudojimo, kartu mažinant pasėlių nuostolius bei darbo jėgos būtinybę. XXI amžius stebina inovacijų sparta.

Išmanusis ūkininkavimas yra būsima koncepcija, kurioje ūkininkavimui naudojamos tokios technologijos kaip daiktų internetas (IoT), kompiuterinė vizija ir dirbtinis intelektas (AI). Robotai ir dronai pakeičia tradicines ūkio operacijas, tokias kaip vaisių skynimas, piktžolių naikinimas arba vandens ar trąšų purškimas ant pasėlių. Dronų ir palydovų vaizdai kartu su Global Positioning System (GPS) technologija suteikia didelės raiškos ir vietos vaizdą. Be to, daiktų interneto įrenginiai, veikiantys jutiklių technologija, renka lauko duomenis realiuoju laiku, leidžiančius ūkininkams priimti duomenimis pagrįstus sprendimus. 

Be to, pastaraisiais metais plačiai paplitusi tikslioji žemdirbystė ir ūkininkavimas patalpose skatina daiktų interneto augimą ūkininkaujant. Kartu šios technologinės naujovės sukuria tvarius žemės ūkio praktikos pokyčius. Siekiama ne tik pagerinti bendrą pasėlių ir gyvulių kokybę bei kiekį, bet ir pasiekti galutinį tikslą – tvarią visų gyvų būtybių žemėje ateitį.

Toliau pateiktame inovacijų sąraše apžvelgsite keletą geriausių žemės ūkio tendencijų, technologijų ir naujovių, turinčių įtakos įmonėms visame pasaulyje. 

Pradedantieji ir plečiantys įmones asmenys dirba su technologiniais sprendimais, kurie būtų naudingi ūkininkams, automatizuodami ūkio operacijas ir gerindami našumą. Labiausiai paplitusi tendencija yra daiktų internetas (IoT), kuris leidžia ūkininkams geriau stebėti pasėlių ir atskirų gyvūnų poreikius. Drėkinimo, žemės ūkio technikos ir derliaus nuėmimo automatizavimas dar labiau palengvina ūkio operacijas ir sumažina nuostolius, o automatinis vairavimas kur kas labiau palengvina fizinį žmogaus darbą. Be to, dronai taupo laiką, praleistą pasėlių stebėjimui. Be to, dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi (ML) pažanga padidina prognozavimo tikslumą ir suteikia įžvalgų apie oro reiškinius, pasėlių klasifikaciją ir augalų bei gyvūnų ligas. Tikslusis žemės ūkis yra dar viena pagrindinė tendencija, stebima visoje pramonėje. Tai reiškia, kad reikia naudoti tinkamą įvesties kiekį tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje. Galiausiai, startuoliai taip pat sprendžia susirūpinimą dėl tvarios ateities ir taip plėtoja naujas auginimo technologijas, tokias kaip hidroponika ir akvaponika.

Daiktų internetas

Pasėlių lauko stebėjimas tradiciniame ūkininkavime reikalauja intensyvaus darbo, fizinės įrangos, laiko ir pastangų. IoT technologija yra alternatyva šiems tradiciniams metodams. Daiktų interneto įrenginyje yra vienas ar daugiau jutiklių, kurie renka duomenis ir teikia tikslią informaciją mobiliosiomis programomis ar kitomis priemonėmis realiuoju laiku. Šie jutikliai atlieka daugybę veiksmų, tokių kaip dirvožemio, temperatūros ir drėgmės jutimas, augalų ir gyvulių stebėjimas ir kt. Tai taip pat palengvina nuotolinį ūkių stebėjimą, suteikdama didesnį patogumą ūkininkams. Be to, naujose drėkinimo sistemose naudojami daiktų interneto jutikliai, skirti vandens tiekimui pasėliams automatizuoti. Tai yra evapotranspiracijos jutikliai, dirvožemio drėgmės jutikliai vietoje, lietaus jutikliai ir keletas kitų. Startuoliai kuria novatoriškus jutiklių sprendimus, kuriuose IoT technologija derinama su dronais, robotais ir kompiuteriniu vaizdavimu, kad padidintų ūkio procesų judrumą ir tikslumą. Jie laiku siunčia įspėjimus ir pagerina atsako laiką tose srityse, kurioms reikia dėmesio.

Share this Post