Kam reikalingi lietvamzdžiai?

Lauryna/ September 17, 2018/ Statybų technika/

Lietvamzdžiai yra lietaus nuvedimo sistemos dalis, kuri tvirtinama prie stogo. Lietaus nuvedimo sistema reikalinga lietaus nuotekoms surinkti nuo stogo dangos, taip nukreipiant reikalinga linkme lietaus vandenį, apsaugant nuo neigiamo poveikio namo konstrukcijai. Tai ypatingai svarbu, jeigu svarstote apie būsto remontą arba naujo namo statybas, nes tai – neatskiriama stogo priedų dalis, kuri padeda prailginti fasado gyvavimą, stabdant namo apdailos išorinio sluoksnio irimą. Stogo priedai naudojami ne tik stogo ilgaamžiškumui užtikrinti, bet ir apsaugo nuo kitų galimų padarinių, kaip antai – pamatų sėdimo žemyn. Žinoma, lietvamzdžiai nėra būtini, jeigu patinka susirinkęs lietaus vanduo kieme ir aptaškytos, purvinos sienos, kurios karts nuo karto pareikalaus naujų remonto darbų.
Daugiau informacijos apie reikalingus stogo priedus rasite čia: https://www.agmeka.lt/stogo-priedai .

Kokie yra lietvamzdžiai ir kaip juos išsirinkti?

Labai svarbu, kad visi reikalingi stogo priedai atitiktų individualų namo išplanavimą. Dažniausi pasitaikantys ir populiariausi išmatavimai: latakai 125 mm ir lietvamzdžiai 87 – 90 mm. Montuojant lietvamzdžius, reikėtų atsižvelgti į technines gamintojo rekomendacijas, taip sau padarant mažiau nuostolio tiek pinigų, tiek laiko atžvilgiu. Taip pat reikėtų apskaičiuoti stogo plotą, surenkamo vandens kiekį, sprendžiant kiek ir kokių lietvamzdžių reikės.

stogo priedai

Pagrindinės rūšys yra: plastikiniai, variniai ir plieniniai lietvamzdžiai. Žinoma kiekvienas jų turi išskirtines sąvybes:

1.Plastikiniai lietvamzdžiai – lengvai įperkami ir montuojami, tačiau reikalauja daugiau priežiūros. Kaina ganėtinai gera, bet pigios kainos santykiu, dažnu atveju, taip ir atrodo.

2.Variniai lietvamzdžiai – sunkiai montuojami, didelė kaina, tačiau šiems lietvamzdžiams būdingas ilgaamžiškumas, taip pat atspindi puikų stilistinį sprendimą norimam būsto įvaizdžiui sukurti.

3.Plieniniai lietvamzdžiai – atitinka aukso viduriuko principą. Renkantis tarp kokybės ir kainos santykio, sudėtingiau montuojama, negu plastikiniai lietvamzdžiai, tačiau lengviau, lyginant su variniais lietvamzdžiais. Kokybė ir tarnavimo laikotarpis priklauso nuo plieninio vamzdžio dangos.

Kodėl paprasčiau pasikliauti profesionalu?

Jeigu nenorėsite prisiimti atsakomybės už savo arba kaimyno būstą, visada rekomenduotina pasikliauti profesionalo paslaugomis. Žinoma, galbūt galvosite, kad pačiam atlikti montavimo darbus bus pigiau, galbūt manysite, kad užteks pasižiūrėti vaizdo įrašą internete, tačiau šioje vietoje reikėtų sakyti STOP.

Norint išvengti tiek stambių, tiek smulkių klaidų, kurios įtakoja ne tik lietaus nuvedimo sistemos ir kitų stogo priedų funkcionalumą ir kokybę, tuo pačiu kenkia ir visam namo, bei kiemo įvaizdžiui. Galima padaryti tokių didelių klaidų, kad lietvamzdžiai stovės veltui, nes sudėtinga pačiam apskaičiuoti latakų nuolydį, kokiame aukšyje turi būti įrengtas, ko pasekoje įrenginys bus nefunkcionalus.

Ieškant tinkamų medžiagų, geriausia pirkti ne iš akies ir ne turguje, nes vargu ar atitiks jūsų stogo išmatavimus. Galite išsirinkti savo skoniui tinkamiausią variantą ir gauti reikiamą pagalbą agmeka.lt .