Pakrovimo stotelių nesudėtinga rasti ir Lietuvoje

Administratorius/ February 17, 2021/ Auto technika

Visam pasauliui deklaruojant apie aplinkos apsaugą į palaikymo komandą prisijungė ir didieji automobilių gamintojai. Tad šiuo metu galima pastebėti pravažiuojančius tiek hibridinius automobilius, kurie yra varomi tiek benzinu, tiek elektra. Žinoma, ir Lietuvos keliuose jau kelinti metai galima pastebėti ir visiškai aplinką tausojančius automobilius. Vieni tokių yra garsioji Tesla. Tačiau dar ne visi pastebi, kad mūsų šalyje vis daugėja stotelių elektromobiliams įkrauti.

Elektromobilio krovimo stotelė

Tikėtina, kad kiekvienas mūsų įsivaizduoja smagią kelionę ne tik po savo šalį, bet ir visą pasaulį automobiliu, kuris beveik nekelia jokio pašalinio garso. Ramios ir saugios kelionės yra tarsi pasaka, kurią kuria tik Jūs patys, sukeldami triukšmą automobilyje, išgirstate vaikų juoką papasakojus istoriją ar pokštą. Tačiau karst nuo karto ramybę gali sudrumsti tam tikri skaičiavimai, kurie yra susiję su automobilio varomąja energiją, kuria yra elektra. Tad kiekvienas supranta, kad ilgai kelionei yra privaloma numatyti ir maršrutus, kurie turėtų vietas – elektros degalines. Būtent tokiose degalinėse būtų galima įkrauti akumuliatorius, kuriuose baigiasi elektra.

Tam yra elektromobilių krovimo stotelė, kuri per tam tikrą laiką įkrauna automobilyje esančius akumuliatorius kas vėl leidžia keliauti toliau. Bet nerimauti dėl stotelių stygiaus nereikėtų. Tarp miestų yra stotelės, kuriose nesudėtingai galima pasikrauti automobilį. Miestuose, šiuo momentu dar tik didžiuosiuose , elektros įkrovimo stotelių galima rasti ne tik elektros degalinėse, bet ir išmaniose stovėjimo aikštelėse, kur galima rasti vietas parkavimui tik elektromobiliams. Todėl sustojus tokioje aikštelėje iš stotelės galima nesudėtinga gauti naudą, pasikrauti senkančius elektromobilio akumuliatorius.

Žvilgsnis į ateitį

Su naujomis technologijomis koja kojon žengiantys galėtų bandyti nuspėti netolimą ateitį, kada gi elektromobiliai išstums dyzelinius ir benzininius automobilius iš rinkos. Didžiausi optimistai bandytų tvirtinti, kad po kokių 50 metų, tačiau reikėtų suprasti, kad ne visos šalys ir jų rinkos yra pasiruošimo kelyje. Pavyzdžiui, kad ir Lietuva. Nors jau galima pastebėti vis daugiau atsirandančių elektromobilių stotelių, visiems transporto savininkams persėdus tik į elektra varomus automobilius, neabejotinai kiltų tikras chaosas. Todėl tokiam pažangiam tobulėjimui privaloma ir tinkamai pasiruošti.

Dar ne visi automobilių gamintojai kalba visišką perėjimą prie elektros. Tad, spėlioti dėl visiškos rinkos pasikeitimo būtų galima kalbėti tik po kokių 100 metų. Nes dar ir dabar ir kitais metais ar po 5 vis bus gaminami automobiliai, kurie bus varomi benzinu ar dyzeliniu kuru. Bet Lietuvoje dygstančios elektros krovimo stotelės elektromobiliams duoda ženklą, kad tai ne už kalnų.

Plačiau: https://www.evlaidai.lt/

Share this Post