Kur labiau tiks dujinis, o kur – infraraudonųjų spindulių šildytuvas?

Administratorius/ November 14, 2022/ Automatika

Rinkoje patys populiariausi yra dujiniai lauko ir infraraudonųjų spindulių šildytuvai. Prieš pasirenkant, kuris geresnis, pirmiausiai verta išsiaiškinti kuo jie skiriasi vienas nuo kito. Žinokite, kad infraraudonųjų spindulių šildytuvas yra pats geriausias pasirinkimas tada, jei patalpose reikia suformuoti atskiras šildymo zonas, o dujinis lauko šildytuvas tinka labai didelėms erdvėms šildyti.

Kodėl dujiniai šildytuvai labiau yra naudingi lauko terasose, pavėsinėse arba didelio ploto patalpose?

Dujiniai šildytuvai idealiai tinka tada, kai norite, jog visoje didelėje patalpoje ar lauko terasoje būtų šilta, nes jie šildo jose esantį orą. Pavyzdžiui, jei nusprendėte lauko terasoje surengti smagų vakarėlį, o lauke jau per daug vėsu, kad galėtumėte išsiversti be šildytuvo, tada užkurkite dujinį šildytuvą ir mėgaukitės šiluma. Be to, jums nereikės rūpintis, kaip prietaisą prijungti prie elektros šaltinio, nes šilumą skleidžia deginamos dujos. Šiluma pasklinda iš karto, vos tik įjungus šildytuvą. Dujų lauko šildytuvai šauniai pasitarnauja tiek komercinėse įmonėse, tiek visuomeninės paskirties įstaigose, tiek privačiose valdose.

Ką gero galima pasakyti apie infraraudonųjų spindulių šildytuvus?

Šiuos šildytuvus drąsiai galime priskirti prie pačių šiuolaikiškiausių šildymo prietaisų, nes jie šildo ne pačią patalpos erdvę, o joje esančius objektų – žmones ir visus joje esančius paviršius. Šios savybės dėka patalpos, kurioje veikia šildytuvas, sienos visada išlieka sausos ir yra apsaugotos nuo pelėsio įsimetimo. Infraraudonųjų spindulių šildytuvai yra tinkami naudoti tiek gyvenamųjų, tiek visuomeninės paskirties patalpų šildymui.

Ar sudėtingas yra infraraudonųjų spindulių šildytuvų valdymas?

Šios rūšies šildytuvai gali būti ir tvirtinami prie sienos, ir nešiojami. Jie turi ir specialų valdymo pultelį, kuriuo galima reguliuoti skleidžiamos šilumos intensyvumą, išjungti arba įjungti prietaisą. Taip pat jiems būna įdiegtas ir laikmatis, kuriuo galima nustatyti šildymo laiko trukmę, kuriai pasibaigus, šildytuvas išsijungia. Tai labai yra patogu, kai prietaisas yra naudojamas įstaigose, nes ims veikti tik tada, kai patalpoje bus žmonių. Be to, tuo pačiu pulteliu vienu metu galima valdyti ne tik vieną, bet ir keletą šildytuvų.

Share this Post