Skirtumas tarp „sterling“ sidabro ir 925 sidabro prabos

Administratorius/ October 10, 2023/ Grožis

Sidabrinių papuošalų pasaulis toks pat sudėtingas, kaip ir gražus. Sidabrui apibūdinti vartojama daugybė terminų, todėl gali būti sudėtinga suprasti, ką kiekvienas terminas iš tikrųjų reiškia. Du terminai, kurie dažnai kelia painiavą, yra “sidabras” ir “925 sidabras”. Ar tai tas pats, ar yra skirtumas? Šiame vadove siekiama paaiškinti šių dviejų terminų skirtumus ir panašumus, ypač kalbant apie žiedus, pagamintus iš šių medžiagų.

Kas yra “sterling” sidabras?

Sterlingo sidabras yra lydinys, sudarytas iš 92,5 % sidabro ir 7,5 % kitų metalų, dažniausiai vario. Pridėjus kitų metalų padidėja sidabro kietumas ir patvarumas, todėl jis tinka naudoti juvelyriniams dirbiniams, sidabro gaminiams ir kitiems dekoratyviniams daiktams gaminti. Pridėjus tokių metalų kaip varis užtikrinama, kad gautas lydinys geriau nei grynas sidabras atsparus dėvėjimuisi. Dėl to sidabras yra puikus pasirinkimas daiktams, kurie dažnai naudojami ar judinami, pavyzdžiui, žiedams ir apyrankėms. Pats pavadinimas “sterlingas” kilęs iš senojo normanų kalbos žodžio “esterlin”, kuris reiškia “maža žvaigždutė”, galbūt tai nuoroda į ryškią, spindinčią metalo išvaizdą.

Kas yra 925 sidabras?

Kai susiduriate su terminu “925 sidabras”, jis iš esmės reiškia tą pačią sudėtį kaip ir sidabro prabos: 92,5 % sidabro ir 7,5 % kitų metalų. Skaičius “925” nurodo lydinyje esančio sidabro procentinę dalį, patvirtinančią jo grynumą. Ženklas “925” yra paprastas būdas išreikšti sidabro kokybę ir sudėtį. Jis ypač naudingas tarptautinėje prekyboje ir perkant iš pardavėjų, kurie gali naudoti skirtingus terminus ar standartus. Tai greitas identifikatorius, užtikrinantis, kad gaunate reikiamą kokybę, dažnai užrašytas ant paties juvelyrinio dirbinio, kad būtų lengviau jį rasti.

Ar jie vienodi?

Iš esmės 925 sidabras ir sidabras yra vienodi pagal metalo sudėtį. Abiejų sudėtyje yra 92,5 % gryno sidabro ir 7,5 % kitų metalų. Esminis skirtumas yra tai, kaip šie terminai vartojami. “925 sidabras” dažnai vartojamas norint aiškiai nurodyti sidabro grynumą, o “sidabro praba” yra bendresnis terminas, dažnai vartojamas ženklinant ar antspauduojant.

Kokybės ženklai

Tiek sidabro, tiek 925 prabos sidabro dirbiniai dažnai žymimi kokybės ženklais, žyminčiais jų autentiškumą. Pavyzdžiui, sterlingo sidabro dirbiniai gali būti paženklinti žymenimis “Ster”, “Sterling” arba “925”, nurodančiais sidabro kiekį. Kita vertus, ant 925 prabos sidabro paprastai būna pažymėta tik “925”.

Žiedų ypatumai

Kalbant apie žiedus, labai svarbu žinoti sidabro rūšį. Sterlingo sidabras ir 925 sidabras pasižymi tokia pačia kokybe ir ilgaamžiškumu, todėl jie puikiai tinka žiedams, kurie gali atlaikyti kasdienį dėvėjimąsi.

Priežiūra ir priežiūra

Sidabras, nesvarbu, ar jis būtų 925, ar sidabrinis, laikui bėgant linkęs patamsėti. Norint išlaikyti jo blizgesį ir grožį, būtina tinkama priežiūra. Poliruodami minkšta šluoste ir vengdami aštrių cheminių medžiagų poveikio, sidabro dirbinius ilgiau išlaikysite kaip naujus.

Kaina

Abiejų rūšių sidabro kainos paprastai būna panašios, nes juose yra tiek pat gryno sidabro. Tačiau galutinei kainai įtakos gali turėti tokie veiksniai kaip meistriškumas, prekės ženklo reputacija ir papildomi brangakmenių rinkiniai.

Išvada

Sąvokų “sterling” sidabras ir “925” sidabras supratimas gali turėti didelės įtakos jūsų sprendimams perkant. Jei svarstote apie savo moteriškų žiedų asortimento atsinaujinimą, patariame rinktis internetines juvelyrikos parduotuves. Nors sidabro sudėtis iš esmės yra tokia pati, terminai gali skirtis priklausomai nuo konteksto, kuriame jie vartojami. Po šio straipsnio turėtumėte turėti pakankamai informacijos, kad galėtumėte tiksliau ir patikimiau rinktis pirkdami sidabrinius papuošalus. Nesvarbu, ar jūsų sprendimą lemia dizaino įmantrumas, prekės ženklo reputacija, ar meistriškumo kokybė, žinodami, ką perkate, galėsite patirti daugiau pasitenkinimo savo naujuoju pirkiniu.

Share this Post