Kur laikyti sodo įrankius ir techniką?

Administratorius/ September 27, 2022/ Sodo technika

Darbui sode reikalingi įvairūs sodo įrankiai ir technika. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip juos prižiūrėti ir kur geriausia laikyti, kad sėkmingai ,,išgyventų” žiemą iki kito darbymečio sezono.

Tvarkingas sodo vaizdas atrodo kur kas geriau, jei jame nėra netvarkingai išmėtytų grėblių, kastuvų, sekatorių, karučių, sodo žarnos ar vidury kiemo stovinčios žoliapjovės. Norint, kad jūsų sodas atrodytų tvarkingas ir gražus, turėtumėte aktyviausiam darbymečio etapui pasibaigus paslėpti sodo įrankius tam skirtoje vietoje.

Ką daryti?

Baigus darbus, sodo įrankius reikia nuvalyti (pvz., nuvalyti dirvožemio likučius) ir laikyti sandėliavimui skirtoje patalpoje (tai gali būti, pavyzdžiui, garažas, įrankių namelis sode ar sandėliukas namuose). Geriausia vieta sodo įrankiams ir technikai laikyti – vieta, kurios neveikia temperatūrų kaita ir drėgmė – padės išsaugoti įrankius ir techniką ilgiau. Jei tokia vieta turi labai ribotą plotą sandėliavimui – ne bėda, nes sodo parduotuvėse, taip pat statybinių medžiagų prekių parduotuvėse galima įsigyti įvairių tipų laikiklių ir pakabų, kurie tvirtinami prie sienos. Tai padėtų sutaupyti daug vietos: ant sienos pritvirtinti laikikliai laikytų tokius įrankius kaip grėblys, kastuvas, sekatorius ir pan., o ant žemės liktų laisvos vietos žoliapjovei ir kitai sodo technikai. 

Taip pat yra užvalkalai su kišenėmis sodo įrankiams: jie dažniausiai yra pagaminti iš vandeniui atsparių medžiagų. Tokie laikymo būdai ypač puikiai pasiteisina žiemą, kai nereikia kasdien traukti į dienos šviesą sodo įrankius. Yra ir dar vienas patogus būdas laikyti darbo įrangą. Tiesa, šis būdas užima kiek daugiau vietos nei pirmi du. Tai lentynos ir stalčiai, kurie turi būti pritaikyti didesniems svoriams ir lengvai prižiūrimi, pavyzdžiui, metaliniai arba mediniai, tik jau pastaruoju atveju turi būti apsaugoti nuo drėgmės.

Puiki vieta laikyti sodo įrankius

Rudenį, pasibaigus sezonui, reikia paslėpti ne tik viską, kas naudojama sodui prižiūrėti, bet ir sodo baldus, skėčius, žaislus, vazonus ir kitus daiktus, sutinkamus sode ir aplink namą. Lengviau palaikyti tvarką, kai turime patogią ūkinę patalpą su įėjimu iš sodo, elektrą bei kriauklę su tekančiu vandeniu. Idealiausia būtų, jei ši patalpa turėtų praėjimą iš namo, tačiau kai tai neįmanoma, užtenka tik iš lauko pasiekiamos prieigos į tokį sandėliuką. Tokioje vietoje turėtų būti ilgas siauras stalas, lentynos įrankiams, sėkloms ir vazonams, rakinama spintelė augalų apsaugos chemikalams ir herbicidams. 

Tokia patalpa turėtų būti įrengta apgalvotai. Stogas turėtų būti tvirtas ir gerai apsaugantis nuo lietaus bei vėjo, kad jame esantis turtas, pvz., sodo technika po žiemos nesugestų. Taip pat reikėtų atsižvelgti ir į medžiagas, kuriomis klosite grindis. Patartina rinktis tvirtas medžiagas, tokias kaip WPC terasinės lentos, kurios yra kur kas atsparesnės mechaniniams veiksniams nei, pvz., medinės lentos.

Jei šioje patalpoje yra langas, joje bus galima paruošti vienmečių augalų sodinukus ir laikyti žemėje nežiemojančius augalus, pvz., pelargonijas, fuksijas ar kitus augalus. Jei projektuojant namą į tokį sprendimą nebus atsižvelgta, teks sode pastatyti atskirą patalpą – įrankių sandėliuką.

Praktiškas sodo įrankių ir baldų saugojimas

Sodo priežiūrai verta rinktis mažai vietos užimančius – kompaktiškus – įrankius ir įrangą. Kalbant apie sodo baldus, yra sulankstomi sodo baldai ar išardomi skėčiai. Kiekvienas daiktas turi turėti savo pastovią vietą. Sodo įrankius laikome sausoje patalpoje, o žiemą būtinai uždaroje patalpoje. Įrangą iš plastiko ar gumos (purkštuvus, sodo žarnas ir kt.) laikome pliusinėje temperatūroje.

Share this Post