Kokį gartraukio tipą pasirinkti?

Lina/ May 25, 2021/ Virtuvė

Šiuolaikinėje virtuvėje būtų sunku išsiversti be gartraukio, tad nieko keisto, kad gana dažnai yra  keliamas klausimas, koks gartraukio tipas galėtų būti tinkamiausiu pasirinkimu. Svarbu pasirūpinti ne tik tuo, kad gartraukis atrodytų pakankamai estetiškai: taip pat būtina užtikrinti, kad šis prietaisas atliktų pagrindinę savo funkciją. Taigi, koks gartraukio tipas galėtų labiausiai pasiteisinti?

Kupolinis gartraukis
Tokio tipo gartraukiai gali būti montuojami prie sienos ar prie lubų: tai visuomet priklauso nuo to, kurioje virtuvės vietoje yra pastatyta kaitlentė. Kupoliniai gartraukiai yra universalūs, o jų modelių pasirinkimas yra itin didelis: gali būti derinami kamino, kampinio ar salos tipo gartraukiai:

  • Kamino tipo kupoliniai gartraukiai labiausiai pasiteisina standartinio išplanavimo virtuvėse, kuriose kaitlentės yra statomos prie sienos, o virš jų nėra įrengtų spintelių;
  • Kampinio tipo gartraukiai gali būti pasirenkami tada, kuomet kaitlentė yra įrengta tarp dviejų sienų;
  • Salos tipo gartraukiai gali būti puikiu pasirinkimu tais atvejais, kada kaitlentė yra įrengta ne prie sienos. Tokio modelio gartraukiai įprastai yra tvirtinami prie lubų, todėl jiems galima parinkti bet kurią virtuvės vietą.

Plokštieji gartraukiai
Tokio tipo gartraukius galima montuoti tik prie sienos, todėl jie netinka tais atvejais, kuomet kaitlentė yra įrengta virtuvės centre. Plokščiuosius gartraukius galima montuoti po spintele, todėl jie visada atrodo labai estetiškai. Plokštieji gartraukiai sutraukia orą, jį išvalo anglies filtrais, o tuomet vėl grąžina į patalpas, todėl jų įrengimui reikia gerokai mažiau vietos (nereikia papildomų vamzdžių išvedžiojimo).

Nišiniai gartraukiai
Šio tipo gartraukiai virtuvėje užima dar mažiau vietos, todėl jie gali būti laikomi pačiu kompaktiškiausiu pasirinkimu. Pastebima tik apatinė gartraukio dalis, kuri sutraukia garus, o kita gartraukio dalis yra paslepiama spintelėje. Įprastai tokie gartraukiai yra slankiojantys: kol gartraukiu nesinaudojate, jis yra praktiškai nematomas, o tuomet, kada prireikia juo pasinaudoti, gartraukį galite ištraukti (vėliau jis yra vėl sustumiamas). 

Kaitlentė su įmontuojamu gartraukiu
Tokia pasirinkimo galimybė puikiai pasiteisina tuomet, kada siekiama, kad visi virtuvės elementai atrodytų tikrai estetiškai ir būtų maksimaliai funkcionalūs. Pasirinkus tokią galimybę nereikės rūpintis, ar gartraukio galingumas yra pakankamas, ar gartraukio matmenys idealiai atitinka kaitlentės plotį, ir t.t. Jei svarstote atnaujinti visą virtuvę, tikrai neverta abejoti – kaitlentės su įmontuojamais gartraukiais neabejotinai gali būti vienas geriausių pasirinkimų! Jei renkatės naują kaitlentę, didelį tokios produkcijos asortimentą galite rasti bigbox.lt svetainėje.

Gartraukio darbo režimą
Nesvarbu, kokį gartraukio tipą nuspręsite pasirinkti, būtina atsižvelgti į tai, kokiu principu yra sutraukiamas oras. Gartraukiai gali būti skirstomi į dvi pagrindines grupes: vieni jų sutraukia orą ir išmeta į ventiliacijos angą, o kiti prafiltruoja orą ir jį grąžina atgal (pavyzdžiui, tokiu principu veikia plokštieji gartraukiai). Gartraukius, kurie išvalytą orą grąžina atgal į patalpas, montuoti yra gerokai paprasčiau, nes jų nereikia prijungti prie ortakių. Vis dėlto, dažniausiai gartraukio montavimas yra perleidžiamas specialistams, todėl galite būti užtikrinti, kad bet kuriuo atveju jis buitinis įrenginys bus sumontuotas tikrai estetiškai. Taigi, renkantis gartraukį svarbiausia atsižvelgti į tai, kad jis būtų kiek įmanoma funkcionalesnis ir užtikrinantis tikrai efektyvų garų surinkimą.

Share this Post