Elektros valdymo ir kontrolės įrangos atmintinė

Administratorius/ September 22, 2014/ Apšvietimo technika

Elektros prietaisai yra tokie svarbūs šiuolaikiniame gyvenime, kad jų egzistavimo net nebepastebime, o reti atsitikimai, kai išsikrauna išmanusis telefonas ar nešiojamas kompiuteris, išlieka atminty kaip baisiausias įvykis. Taip jau yra: esama karta gyvena technologijų amžiuje ir yra pasiryžusi užsitikrinti nepertraukiamą gyvybine tapusios energijos – elektros – tiekimą. Tad ko nepamiršti renkantis elektros valdymo ir kontrolės įrangą namams?

Visų pirma, patyręs specialistas yra būtinas kriterijus sėkmingos ir ilgaamžės elektros instaliacijos užtikrinimui. Kaip žinia, dažnai pasikliaunama neoficialiai dirbančių elektros specialistų paslaugomis tikintis sutaupyti, tačiau kalbant apie namų elektros sistemą negalima atsižvelgti tik į trumpuoju laikotarpiu patiriamas išlaidas. Juk būtent šis žmogus, jei nėra išankstinio projekto, planuos jūsų elektros valdymą ir kontrolę namuose, todėl nuo jo sugebėjimų priklausys ir tolimesnė elektros tėkmė, sklandumą ir ilgaamžiškumą užtikrins tik tikras profesionalas.

Taip pat nereikėtų visiškai nuvertinti ir galimo savo indėlio į instaliacijos procesą. Kalbant šia tema, galima pulti į du kraštutinumus: kai bandoma imituoti žinovo darbą ir „persistengiama“ tiek derantis su savo darbą iš tikrųjų išmanančiu, tiek apskritai nesidomint elektros valdymo įrengimu. Pirmasis atvejis gali pridaryti žalos, jei imsitės savarankiškai „meistrauti“, elektros srovė gali būti pavojinga ir mirtina. Antruoju atveju, jei nesuplanuosite iš anksto, kaip ir kur bus naudojami prietaisai, bei nepasitarsite su elektros darbuotoju, instaliacija gali būti įrengta ne jums patogiausiu būdu ir galutinis variantas netenkins.

Galiausiai, svarbu išsirinkti tinkamą įrangą. Yra išrasta įvairių elektros kontrolės prietaisų, kurie padės taupyti energiją patiems nieko nedarant. Tai, pvz., impulsinės ar programuojamos laiko relės, šviesos reguliatoriai, kontaktoriai, kurie veikia automatiškai, paskirsto energiją efektyviau, padeda išnaudoti dviejų tarifų elektros skaitiklius nepatiriant nepatogumų. Žinoma, visa papildoma įranga kainuoja, tačiau nesunku paskaičiuoti, kad ateityje, net ne itin tolimoje, sprendimas atsipirks, o jūsų namai bus saugūs, ekonomiški ir inovatyvūs.

Draugai: www.gts-mods.com

Share this Post