Stacionarūs ir mobilūs oro kondicionieriai

Administratorius/ December 17, 2013/ Oro kondicionieriai

Oro kondicionavimas sukuria komfortišką aplinką su tinkama oro temperatūra ir drėgme. Kondicionieriai tiekia švarų, šviežią orą, mažina oro drėgmės lygį, stabdo pelėsių augimą. Oro kondicionieriai leidžia mums jaustis geriau, būti aktyvesniais, kūrybingesniais ir darbingesniais. Karštą vasaros dieną visomis išgalėmis stengiamės atvėsinti būstą, biurą ar kitas patalpas pačiomis įvairiausiomis priemonėmis. Patalpose yra daug taršos šaltinių, tokių kaip aerozoliai, buitiniai chemikalai. Televizoriai, kompiuteriai ir kita buityje naudojama technika teigiamai jonizuoja patalpų orą. Todėl patalpas reikia dažnai vėdinti. Naudojant natūralų vėdinimo būdą, pvz. atidarant langus, padidėja triukšmas iš gatvės, gali susidaryti skersvėjis. Oro kondicionieriai padeda išvengti tokių problemų. Šiuo metu jų įvairovė gana didelė, tad svarbu pasirinkti tinkamą.

Populiariausi sieniniai split tipo kondicionieriai. Tokią kondicionavimo sistemą patartina montuoti prieš vykdant apdailos darbus, kad būtų galima visas komunikacijas paslėpti sienoje. Be to montavimas remonto metu yra apie pusantro karto pigesnis, negu montavimas kai patalpos jau suremontuotos. Renkantis kondicionierių reikia žinoti koks šaldymo galingumas bus reikalingas, kur bus statomas išorinis kondicionieriaus blokas. Nepatariama bloko montuoti tokiose vietose, kur jo aptarnavimas būtų sunkus ar neįmanomas be specialios įrangos, nes stipriai išaugtų priežiūros kaštai. Kondicionieriai iš oro pašalina nuo vieno iki dviejų litrų vandens per valandą, todėl reikia numatyti vietą drenažo vamzdynui. Tam tinka kanalizacija, bet drenažo vanduo gali būti išvedamas ir į lauką. Kokybiški kondicionieriai tarnauja dukart ilgiau už pigios klasės analogus, tad reiktų nepamiršti to renkantis.

Nesant galimybės įsirengti stacionarų kondicionierių, galima naudoti mobilų. Mobilūs kondicionieriai išsiskiria mobilumu, galima nesunkiai perkelti į kitą patalpą, paprastu montavimu žema kaina, bei mažomis elektros energijos sąnaudomis. Šių kondicionierių montavimas labai paprastas, tereikia išvesti šilto oro išmetimo žarną per lango, durų angą arba tiesiog į kitą kambarį ir šiltas oras bus šalinamas iš vėdinamos patalpos, o šaltas paskirstomas patalpoje. Mobilūs kondicionieriai turi talpą kondensatui surinkti. Prisipildžius talpai vanduo išpilamas ir ji įstatoma atgal į tam skirtą vietą. Kai kurie mobilūs kondicionieriai turi oro filtravimo filtrus, išvalančius orą nuo sunkiųjų dalelių. Filtrai yra keičiami.

Kokį kondiciuonierių reiktumėtės? Geriausia tai aptarti su profesionaliu kondicianieriais prekiaujančios įmonės vadybininku, kuris patars ir pakonsultuos visais rūpimais klausimais.

Share this Post